موضوعات مذهبی در هنرکودکان آری یا نه ؟

ساخت وبلاگ
چکیده : موضوعات مذهبی در هنرکودکان آری یا نه ؟   این بحث یکی از مهمترین و حساسترین موضوعات در حیطه کو... با عنوان : موضوعات مذهبی در هنرکودکان آری یا نه ؟ بخوانید :موضوعات مذهبی در هنرکودکان آری یا نه ؟

 

این بحث یکی از مهمترین و حساسترین موضوعات در حیطه کودکان است چرا که در هنرکودکان یکی از زمینه هایی که به آن توجه نشده و یا کمتر توجه شده بحث مذهب در هنر کودکان است . ما به دلیلی چند خیلی به این مقوله توجه نداریم از جمله :

نداشتن گاهی کافی از چگونگی آموزش در این زمینه

تصور اشتباه از وجود محدودیت های مذهبی

نداشتن اصولی برای آموزش

در تمام جوامع غربی کودکان با مذهب به روشهای زیادی آشنا میشوند و هنر و مذهب برای کودکان یک امر طبیعی محسوب میشود مثلا صلیب که نشانه مسیحیت و به صلیب کشیدن حضرت مسیح است مربیان با ترکیب هنر با این نماد آن را بصورت زیبا به کودکان معرفی میکنند  و کودکان از همان زمان به قداست و اهمیت مذهبی آن پی میبرد یا اینکه در روزهای یکشنبه در مجاورت کلیسا کلاسهای نقاشی مذهبی برگزار میشود و کشیش با بیان کودکانه برای بچه ها از زیبایی های کتاب تورات یا انجیل صحبت میکند . بقیه در ادامه مطالب بخوانید و اگر دوست داشتید نظر خودتان راثبت کنید .                                          علیرضا قالیجاری     با کانال ما همراه باشید

ادامه مطلب
مزرعه های رنگی درس 69موضوعات,هنرکودکان,...
ما را در سایت مزرعه های رنگی درس 69 دنبال می کنید

نویسنده : بازدید : 5 تاريخ : جمعه 21 مهر 1396 ساعت: 8:00